Juniorska vaterpolo reprezentacija Crna Gora otputovala je u Rio Maior, gdje će se od 27. juna do 4. jula 2026. godine održati Svjetsko prvenstvo za vaterpoliste do 18 godina.
(vaterpolo)
Trener Đorđe Radošević za nastup na planetarnoj smotri računa na Marka Pejovića, Jakšu Milanovića, Luku Savića, Nikolu Damjanovića, Matiju Franetu, Luku Dragovića, Pavla Dabića, Luku Todorovića, Marka Milinića, Petra Brnovića, Stefana Vraneša, Danila Roganovića, Andreja Đurutovića, Dimitrija Milića i Vladana Gardaševića.
Stručni štab, pored trenera Radoševića, čine pomoćni treneri Dušan Ivanovski i Nenad Vukanić, doktor Bogdan Lažetić i fizioterapeut Marko Bundalo.
Naše mlade ajkule nastupiće u izuzetno zahtjevnoj Grupi A zajedno sa reprezentacijama Hrvatske, Srbije i Mađarske. Grupu B čine Kina, Španija, Sjedinjene Američke Države i Italija, reprezentacije koje imaju kvalitet i ambiciju da se bore za medalje u završnici prvenstva.
U Grupi C takmičiće se Kolumbija, Singapur i Novi Zeland, dok će u Grupi D snage odmjeriti Turska, Hong Kong i Brazil. Grupu E čine Južnoafrička Republika, Grčka i Australija, dok će domaćin prvenstva Portugal igrati u Grupi F zajedno sa Argentinom i Kanadom.
Ukupno 20 reprezentacija izborilo je plasman na ovogodišnje prvenstvo, koje je podijeljeno u dvije divizije. Prema propozicijama takmičenja, prvoplasirane i drugoplasirane ekipe iz grupa A i B izboriće direktan plasman u četvrtfinale. Trećeplasirane i četvrtoplasirane selekcije iz tih grupa nakon prve faze igraće dodatne mečeve za plasman među osam najboljih protiv pobjednika grupa od C do F.
Prvi izazov za crnogorske vaterpoliste biće već na startu šampionata. Naime, izabranici Đorđa Radoševića otvoriće nastup na Svjetskom prvenstvu utakmicom protiv selekcije Hrvatske, koja je na programu 27. juna od 16 časova.
