Neymar je nakon 981 dana pauze zbog povrede ponovo zaigrao za reprezentaciju Brazila. U utakmici protiv Škotske, u kojoj je Brazil slavio sa 3:0, ušao je sa klupe i odigrao 21 minut. Iako je bio nervozan prilikom ulaska na teren, istakao je da je srećan i ponosan što je sve prošlo dobro. Ovo mu je bio četvrti nastup na Svjetskom prvenstvu, a prethodno je propustio prve dvije utakmice zbog povrede lista. Neymar je potvrdio da je sada potpuno spreman i da se osjeća 100% fit. Povratak u nacionalni tim doživio je emotivno, a inspiraciju je pronašao u britanskom vozaču Formule 1, Lewisu Hamiltonu, koji je na sličan način proslavio svoj povratak na pobjednički put. Na Instagramu je podijelio fotografije na kojima plače na terenu nakon utakmice, uz poruku "REMEMBER WHO YOU ARE".
