U posljednjoj utakmici grupne faze Svjetskog prvenstva, Argentina je odigrala bez Lionela Messija u početnom sastavu, dajući priliku mlađim i manje iskusnim igračima. Trener Lionel Scaloni iskoristio je ovu utakmicu da odmori ključne igrače i testira dubinu tima. Argentina je dominirala tokom cijelog meča i slavila rezultatom 3:1. Giovani Lo Celso je otvorio rezultat iz slobodnog udarca, dok je Lautaro Martínez povećao prednost sa penala. Messi je ušao u igru u 60. minutu i svojim prelijepim slobodnim udarcem dodatno potvrdio svoj impresivan učinak na turniru, postavši prvi igrač sa golovima u sedam uzastopnih utakmica na Svjetskim prvenstvima. Argentina sada gleda ka narednoj fazi, gdje će se suočiti sa debitantom Kabo Verdeom, ali je jasno da ekipa ima snagu i bez Messija na terenu.
