Napadač američke reprezentacije Folarin Balogun primjećuje značajnu promjenu u atmosferi na Svjetskom prvenstvu otkako su počele nokaut faze. Nakon što su završili na prvom mjestu u grupi D, Sjedinjene Američke Države će u srijedu u Santa Clari igrati protiv Bosne i Hercegovine u osmini finala. Za razliku od grupne faze gdje se može preživjeti loš rezultat, sada je svaki poraz eliminacija iz turnira. Balogun je naglasio da je promijenio svoj pristup i mentalitet, jer želi da put američkog tima na Mundijalu ne stane. Do sada je postigao dva gola i izazvao autogol protiv Australije. Iako SAD imaju istorijski slab učinak u nokaut fazama i protiv evropskih timova, Balogun i saigrači vjeruju u svoje šanse. Krilni igrač Sergiño Dest ističe da je tim iskusniji i samouvjereniji, što je dodatno ojačano pobjedama u prva dva meča grupe. Balogun zaključuje da je fokus na sadašnjosti i onome što treba uraditi da bi se prošlo dalje, a ne na prošlim rezultatima.
