Herceg Novi Danas
MundijalSport

Marcelo Bielsa priznao: “Nisam ostavio ništa” nakon ispadanja Urugvaja sa Mundijala

Marcelo Bielsa je iskreno govorio o svom periodu kao selektor Urugvaja nakon što je njegov tim ispao u grupnoj fazi Svjetskog prvenstva 2026. godine. Argentinski stručnjak je priznao da nije uspio da ostvari nijednu pobjedu na turniru i da nije ostavio značajan doprinos nacionalnom timu. "Ono što sam dao urugvajskom fudbalu je ništa, jer svaki doprinos trenera u tri godine je besmislen bez pozitivnih rezultata", rekao je Bielsa nakon poraza od Španije 1:0, koji je potvrdio raniju eliminaciju Urugvaja. On je preuzeo punu odgovornost za neuspjeh i istakao da je to jedino ispravno što može da uradi. Uprkos tome, smatra da je njegov tim bio veoma nesretan što nije uspio da se plasira u nokaut fazu, tvrdeći da su zaslužili sedam bodova, a osvojili su samo dva. Urugvaj je završio na trećem mjestu u grupi H, iza Španije i iznenađenja turnira, Kabo Verdea, koji su izborili plasman u osminu finala. Bielsa je naglasio da je imao zadatak da vodi veoma kvalitetan tim, ali da nije uspio da izvuče maksimum iz igrača.

Možete pročitati još i:

Belgija izborila nokaut fazu, Novi Zeland ispao sa Mundijala

Australija će igrati protiv Egipta u osmini finala Svjetskog prvenstva 2026

Egipat prošao grupnu fazu, Iran čeka odluku nakon poništenog gola

Ova internet stranica koristi kolačiće kako bi poboljšala vaše iskustvo. Pretpostavićemo da vam to odgovara, ali ako želite, možete da je isključite. Prihvatam Pročitaj više

HN Danas AI Novinar