Selektor Španije Luis de la Fuente potvrdio je da je pobjeda protiv Urugvaja rezultirala prolazom u nokaut fazu Svjetskog prvenstva, ali uz ozbiljne zdravstvene probleme za krilne igrače Nika Vilijamsa i Yéremyja Pina. Oba igrača su ušla u drugom poluvremenu, a Pino je zadobio povredu ključne kosti nakon pada, dok je Vilijams osjetio mišićni problem. Pino je utakmicu završio u velikom bolu i napustio stadion sa imobilizatorom, dok će se njegovo stanje dodatno procjenjivati. De la Fuente je istakao da je Pino pokazao herojsku borbu do kraja, ali postoji velika zabrinutost da bi mogao propustiti ostatak Mundijala. Takođe, selektor je izrazio poštovanje prema Urugvajskom treneru Bielsi uprkos tvrdoj i grubo vođenoj utakmici, koja je rezultirala i crvenim kartonom za Agustína Canobbia.
