Jenny Bindon, nekadašnja golmanka Novog Zelanda, i njen sin Tyler Bindon, defanzivac, postali su prvi majka i sin koji su nastupili na Svjetskom prvenstvu u fudbalu. Tyler je debitovao na ovom takmičenju u utakmici protiv Irana, ulaskom u igru u sudijskoj nadoknadi, dok je rezultat bio 2-2. Jenny je tek nakon utakmice shvatila koliko je poseban ovaj trenutak, kada joj je sin prišao i rekao: 'Uspjeli smo, mama.'
Jenny je tokom karijere imala 77 nastupa za žensku reprezentaciju Novog Zelanda, učestvovala je na Svjetskim prvenstvima 2007. i 2011. godine, kao i na Olimpijskim igrama 2008. i 2012. godine. Danas je pomoćni trener ženske reprezentacije Novog Zelanda i zajedno sa sinom analizira njegove utakmice, ali uvijek na njegov zahtjev.
Tyler je trenutno član Nottinghama Foresta, a prethodno je igrao na pozajmici u Sheffield Unitedu. Njegov put do Svjetskog prvenstva počeo je u SAD, gdje je njegova majka upoznala supruga i gdje je on odrastao uz podršku brojnih sportista i porodice. Jenny je nakon porođaja brzo nastavila karijeru, balansirajući majčinstvo i profesionalni sport.
Ova porodica simbolizuje rast i razvoj fudbala, posebno ženskog, kao i važnost podrške porodice u sportskim karijerama. Jenny ističe da je današnja reprezentacija Novog Zelanda mnogo jača i ambicioznija, te da se nada da će ostvariti plasman u nokaut fazu prvenstva. Takođe, naglašava značaj podrške porodicama sportista i napredak u tom pogledu, ali i potrebu za daljim unapređenjima.
