Nakon remija Gane i Engleske 0:0 u utakmici koja je održana u Foxboroughju, Antoine Semenyo je istakao nezadovoljstvo zbog nedostatka VAR provjere u ključnim momentima utakmice. Ghana je imala priliku da izvuče više iz tog susreta, ali sudija Said Martinez nije konsultovao VAR nakon sporne situacije u kojoj je Ezri Konsa faulirao Prince Kwabena Adu u kaznenom prostoru. Semenyo je naglasio da su igrači morali biti agresivniji u pritisku na sudijske odluke i da je potrebno da kao tim budu uporniji u zahtjevima prema sudijama i četvrtom zvaničniku. Trener Carlos Queiroz je također kritikovao suđenje i pozvao FIFA da unaprijedi VAR sistem, ističući da je vrijeme da se poboljša efikasnost tehnologije koja je uvedena još 2016. godine. Uprkos frustracijama, Ghana je i dalje blizu plasmana u nokaut fazu Svjetskog prvenstva, a pobjeda protiv Hrvatske u narednoj utakmici može im donijeti prvo mjesto u grupi.
