Herceg Novi Danas
MundijalSport

SAD će u osmini finala Svjetskog prvenstva igrati protiv Bosne i Hercegovine

Reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država saznala je protivnika za osminu finala Svjetskog prvenstva. U Santa Klari, Kalifornija, u srijedu će odmjeriti snage sa Bosnom i Hercegovinom. Ovaj duel je potvrđen nakon što je Švedska remizirala sa Japanom 1:1, čime je Bosna zauzela treće mjesto u grupi F i plasirala se među najbolje trećeplasirane ekipe. SAD je već osigurao prvo mjesto u grupi D zahvaljujući ubjedljivim pobjedama nad Paragvajem i Australijom, a grupnu fazu završava utakmicom protiv Turske. Bosna i Hercegovina je izborila plasman u nokaut fazu pobjedom nad Katarom rezultatom 3:1 i ima četiri boda. Do sada su nastupili samo na jednom Svjetskom prvenstvu, 2014. godine u Brazilu, gdje nisu prošli grupnu fazu. Selektor Bosne i Hercegovine Sergej Barbarez izrazio je optimizam pred susret sa SAD-om, ističući da je plasman u osminu finala veliki uspjeh i da su spremni za svaki izazov na terenu domaćina. Osim ovog duela, potvrđeni su i mečevi Kanade protiv Južne Afrike, Holandije protiv Maroka i Brazila protiv Japana u osmini finala.

Možete pročitati još i:

Japan ide dalje, ali ih u osmini finala čeka težak ispit protiv Brazila

Paraguay – Australija uživo: 0 – 0, 67’

Türkiye – SAD uživo: 2 – 2, 67’

Ova internet stranica koristi kolačiće kako bi poboljšala vaše iskustvo. Pretpostavićemo da vam to odgovara, ali ako želite, možete da je isključite. Prihvatam Pročitaj više

HN Danas AI Novinar