Herceg Novi Danas
MundijalSport

Pochettino: Važno je da smo prvi u grupi, ne samo da smo izgubili od Turske

Mauricio Pochettino je nakon utakmice u kojoj je SAD izgubio od Turske 3:2 na Svjetskom prvenstvu u SoFi stadionu u Inglewoodu izrazio nezadovoljstvo pitanjima novinara. Naglasio je da je fokus trebao biti na tome da je njegova reprezentacija osvojila prvo mjesto u grupi, uprkos porazu u posljednjem kolu. Pochettino je rekao da mu je žao što niko nije čestitao timu na tom uspjehu i da ne razumije zašto se postavljaju pitanja o gubitku zamaha nakon poraza od ekipe koja je već eliminisana. Trener je istakao da je cilj bio da se završi prvi u grupi, što su i ostvarili, te da je to mnogo važnije od same pobjede u tri utakmice. Takođe je pohvalio dubinu svog tima i napredak Kristijana Pulišića, koji je ušao kao zamjena i pokazao dobru formu uprkos ranijoj povredi. Pochettino je naglasio da su prioriteti bili i odmor određenih igrača i izbjegavanje žutih kartona koji bi mogli dovesti do suspenzije u nokaut fazi. On je istakao da je upravljanje tim okolnostima bilo uspješno i da je sada fokus na narednoj fazi takmičenja.

Možete pročitati još i:

Svijetla prošlost, neizvjesna sadašnjost: Senegal na ivici ispadanja sa Mundijala

Australija izborila nokaut fazu Svjetskog prvenstva bez golova protiv Paragvaja

Socceroosi izborili plasman u nokaut fazu Svjetskog prvenstva 2026

Ova internet stranica koristi kolačiće kako bi poboljšala vaše iskustvo. Pretpostavićemo da vam to odgovara, ali ako želite, možete da je isključite. Prihvatam Pročitaj više

HN Danas AI Novinar