Engleska je završila grupnu fazu Svjetskog prvenstva na prvom mjestu u grupi L, savladavši Panamu rezultatom 2:0 na MetLife stadionu. Utakmica je bila teška i bez mnogo prilika u prvom poluvremenu, ali su Jude Bellingham i Harry Kane donijeli pobjedu timu. Tuchel je napravio pet izmjena u sastavu kako bi osvježio ekipu, a Rashford je ostavio dobar utisak na svom prvom startu. Pobjednički gol je postignut iz kornera u 62. minutu, kada je Bellingham iskoristio centaršut Bukayo Sake. Selektor je istakao da vjeruje kako će Engleska igrati bolje u nokaut fazi, podsjećajući na intenzitet utakmice protiv Hrvatske u grupi. Naglasio je važnost hrabrosti i fokusa u narednim mečevima, te spremnost ekipe da se suoči sa različitim stilovima igre. Sljedeći protivnik Engleske biće Demokratska Republika Kongo, a utakmica je zakazana za srijedu u Atlanti.
