Nakon što je Gana remizirala 0:0 sa Engleskom u utakmici koja ih je približila nokaut fazi Svjetskog prvenstva, Antoine Semenyo je istakao potrebu za većom agresivnošću prema sudijama. Crne zvijezde smatraju da su oštećene jer sudija Said Martinez nije konsultovao VAR u ključnim momentima, uključujući start Ezrija Konse na Princa Kwabenu Adu u kaznenom prostoru. Semenyo je naglasio da igrači moraju biti istrajniji u zahtjevima prema sudijama i da treba više pritiskati četvrtog sudiju. Trener Carlos Queiroz je kritikovao rad VAR sistema, ističući da je vrijeme da FIFA preispita njegovu primjenu. Uprkos frustracijama, Gana je i dalje u dobroj poziciji za plasman u nokaut fazu, sa šansama da se plasira kao prva u grupi ili kao jedan od najboljih trećeplasiranih timova.
