Sportski ribolovci „Igala“ su na nedavno održanom Svjetskom prvenstvu u ribolovu iz broda osvojili srebro, a ribolovci „Baošića“ bronzu. Za njih je danas upriličen prijem u Opštini Herceg Novi, na kojima su im uručene plakete u znak priznanja za ove sportske uspjehe.
Priznanje je uručeno i Savezu za sportski ribolov na moru, za uspješnu organizaciju 18. Svjetskog prvenstva koje je u Igalu okupilo 17 ekipa iz Italije, Španije, Irske, Hrvatske, Slovenije i Crne Gore.
Predsjednik Opštine Stevan Katić je čestitao na osvojenim medaljama koje novske sportske ribolovce smještaju u svjetskih vrh u ovoj disciplini. Pohvalio je napore koje Savez i novski klubovi kontinuirano ulažu u organizaciju takmičenja, čime doprinose da Herceg Novi bude prepoznat kao dobar domaćin na mapi sportskih ribolovaca iz cijelog svijeta.
Prijemu su prisustvovali i sekretar za društvene djelatnosti i međunarodnu saradnju, Gavrilo Vico i saradnik u Sekretarijatu, Đorđe Arnaut, koji su kazali da će lokalna uprava i ubuduće pružati podršku Savezu i klubovima „Igalo“ i „Baošić“.
Priznanje za osvojenu srebrnu medalju primili su Marko Radosavljević i Željko Kosić iz Kluba sportskih ribolovaca „Igalo“, a za bronzu Marko Vujisić i Damir Papračanin iz Kluba sportskih ribolovaca „Baošić“, dok je u ime Saveza plaketu primio predsjednik Mladen Rostović.
Oni su se zahvalili Opštini na podršci, dodajući da imaju odličnu saradnju i komunikaciju sa Sekretarijatom za društvene djelatnosti i međunarodnu saradnju. Istakli su da je organizacija Svjetskog prvenstva u Igalu bila na najvišem nivou, za šta su potvrdu dobili od ekipa učesnica, kao i iz Međunarodne federacije za sportski ribolov na moru.
Kako su najavili, naredno takmičenje na kojem će predstavljati Crnu Goru i Herceg Novi biće Svjetsko prvenstvo u ribolovu iz usidrenog broda, koje će biti održano u Španiji, a nastupiće juniori i seniori
