Australijski fudbaleri su bez većih problema izborili plasman u nokaut fazu Svjetskog prvenstva nakon što su u Santa Klari odigrali 0:0 sa Paragvajem. Za prolaz im je bio dovoljan i bod, što su ostvarili kontrolom igre od samog početka i bez većih problema u odbrani. Ovim rezultatom, Australija će u osmini finala igrati protiv drugoplasirane ekipe iz grupe G, a protivnika će saznati nakon utakmica Egipta i Irana te Novog Zelanda i Belgije. Važno je napomenuti da će izbjegavati susret sa Njemačkom u Bostonu, što je dodatni plus za tim Tonija Popovića. Ovo je treći put da Australija prolazi grupnu fazu na Svjetskim prvenstvima, a prvi put da to čine u dva uzastopna turnira. Paragvaj, koji je odigrao prvi Mundijal nakon 2010. godine, završio je grupu sa četiri boda i gotovo sigurno ide dalje, ali sada ih čeka težak zadatak protiv Njemačke.
