Mauricio Pochettino je nakon utakmice u kojoj je SAD izgubio od Turske 3:2 na Svjetskom prvenstvu u SoFi stadionu u Inglewoodu izrazio nezadovoljstvo pitanjima novinara. Naglasio je da je fokus trebao biti na tome da je njegova reprezentacija osvojila prvo mjesto u grupi, uprkos porazu u posljednjem kolu. Pochettino je rekao da mu je žao što niko nije čestitao timu na tom uspjehu i da ne razumije zašto se postavljaju pitanja o gubitku zamaha nakon poraza od ekipe koja je već eliminisana. Trener je istakao da je cilj bio da se završi prvi u grupi, što su i ostvarili, te da je to mnogo važnije od same pobjede u tri utakmice. Takođe je pohvalio dubinu svog tima i napredak Kristijana Pulišića, koji je ušao kao zamjena i pokazao dobru formu uprkos ranijoj povredi. Pochettino je naglasio da su prioriteti bili i odmor određenih igrača i izbjegavanje žutih kartona koji bi mogli dovesti do suspenzije u nokaut fazi. On je istakao da je upravljanje tim okolnostima bilo uspješno i da je sada fokus na narednoj fazi takmičenja.
